Chelsea nu joaca sa se razbune - Guardiola

Antrenorul Barcelonei nu crede ca londonezii au in cap dorinta de razbunare dupa esecul din 2009, ci vor doar sa ajunga din nou in finala Ligii Campionilor. Duelul din aceasta seara de pe Stamford Bridge sta sub semnul amintirilor acelui meci din urma cu trei ani, cand Barcelona s-a calificat in finala datorita unui gol reusit de Andres Iniesta in minutele de prelungiri. Jocul s-a incheiat 1-1, dar catalanii au mers mai departe gratie golului inscris in deplasare. Un rezultat similar in partida de astazi este cotat la 7,00, in vreme ce un gol reusit de Iniesta beneficiaza de cota 4,33.

„Imi tot imaginez scenarii prin care am putea sa marcam in acest meci”, a spus Josep Guardiola, recunoscand forta defensivei lui Chelsea. Barcelona ar putea scapa insa de un foarte valoros fundas, David Luiz, care a ratat antrenamentul oficial de aseara, dupa ce s-a accidentat la bicepsul femural in semifinala cu Tottenham. In aceste conditii, perechea din centrul defensivei albastrilor ar putea fi alcatuita din John Terry, in continuare cu probleme la coaste, si Gary Cahill, care nu este nici el apt suta la suta.

Barcelona are cota 2,75 sa fie singura echipa care marcheaza, in vreme ce un meci cu mai putin de 3 goluri este cotat la 1/1. Nu uitati, oferta bet365 100% Bonus Euro Fotbal acopera toate meciurile din Liga Campionilor si puteti castiga un bonus la 1x2 bet cafe arena de pana la 100% din profit pentru pariurile cumulative inaintea evenimentului. „Chelsea nu va juca sa se razbune, ci doar ca sa mearga in finala, pentru ca la fotbal, ceea ce s-a pierdut ramane pierdut”, a mai spus Guardiola referitor la acel meci de pomina din 2009. Albastrii au cota 5,00 sa isi ia revansa in aceasta seara, marile sperante fiind legate de Didier Drogba, care are cota 3,50 sa inscrie, dupa ce a facut-o si in weekend contra lui Tottenham.